Mutfaktaki Yağlı Davlumbaz Filtresini Temizlemenin İlginç ve Kolay Yolu

Yaşam

Read 31684 times.

Bu yöntem, davlumbazınızın temizlenmesini dünyadaki en kolay şey haline getirebilir
Yağlı davlumbazınızı temizlemek, yağlı tozlu filtreyi temizlemenin yanı sıra hiç de eğlenceli bir iş değildir. Kulağa çok basit geliyor, ancak o temiz bir şekilde temizlemek istiyorsanız, sabırlı olmanız gerekiyor. Neyse ki, filtreyi temizlemek biraz kola yardımıyla çok daha kolay hale geliyor!Kola sadece lezzetli bir içecek değildir; aynı zamanda mucize bir ürün! Birçoğumuz kolayı çoğunlukla bir içecek olarak görse de, birçok başka şey için de yararlıdır. Aslında, bu ürünle birçok farklı şeyi temizleyebilirsiniz. Örneğin çaydanlıklarınızı kireçten arındırmak veya tuvaleti temizlemek için kullanabilirsiniz. Görünüşe göre, popüler içecek o kadar kimyasal ki işleri temizleyebiliyor. Ayrıca sakız (veya çocuklarınızın) saçlarından sakız çıkarmak için de kullanabilirsiniz. Bir kaseye kola doldurun ve içindeki sakız ile saç parçasını koyun. Bunu bir süre bekletin ve sakızı çıkarmanın ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

Saçını yıka. Saçınızı kola ile yıkamanın da bazı faydaları olduğunu biliyor muydunuz? Bunun gerçekten işe yarayıp yaramadığını ve iddiaların bazılarının ortaya çıktığını söyleyemeyiz, ancak daha hacimli saçlar istiyorsanız bu numara kesinlikle denemeye değer. Kolanın saçınızın daha az gevşek olmasına ve ‘dağınık’ bir yapı oluşturmasına neden olduğu söylenir ancak iyi bir şekilde. Yüksek kola asitliği, saç pullarının kapanmasına ve büzülmesine neden olur. Bu saçlarınızı parlatır. Kulağa hoş geliyor, değil mi? Bununla ilgili her şeyi burada okuyabilirsiniz . Ama şimdi, buraya geldiğiniz hile üzerine: davlumbazınızı kola ile nasıl temizleyebilirsiniz!

Nasıl Yapılır ? Filtreyi aspiratörden çıkarın ve derin bir fırın tepsisine koyun. Koku filtrenin üzerine dökün ve tamamen batırıldığından emin olun. Filtreyi 20 dakika boyunca kola döküp bekletin. Daha sonra, filtreyi kaba bir fırça ile ovalayın. Her şey yolunda giderse, artık filtrenin tüm kirlerini kolayca temizleyebilirsiniz. Son olarak, filtreyi ılık suyla durulayın.

Comment